Gizlilik ve Güvenlik


Sepet tutarınız ne olursa olsun, Kredi Kartı ödemelerinizde tek çekim veya 12 taksit seçeneğini kullanabilirsiniz. 
Banka Kartı ile yapılan ödemeler, bankaların uyguladığı kural sebebiyle tek çekim ile sınırlıdır.
Havale ya da Eft ödeme yöntemini kullanarak ödemelerin yapılması da mümkündür. 
Kapıda ödeme hizmeti, ek kargo bedelleri ve ek sorunlara sebebiyet verebileceği için kullanılmamaktadır.

Fidan Ara sistemini kullanırken güvenliğiniz en üst seviyede koruma altına alınmaktadır.

SSL, bu sertifikaları kullanan site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, karşılıklı olarak veri iletişimini şifreli kanallara aracılık yaparak güvenliği maksimize ederek iletilmesini sağlayan şifreleme sistemidir.

SSL şifreli sayfalar özellikle kart bilgilerinin çalınmasını imkansız hale getiren donanımlara sahiptir ve genellikle ödeme sayfalarında kredi kartı güvenliği için kullanılmaktadır. Fidan Ara sitesi sadece ödeme sayfasında değil, gezinti yapılan binlerce sayfasında bu şifreli sayfaları kullanarak çalışmaktadır. Dünya genelinde en bilinmiş belli koruma sistemleri olsa da, tüm sertifkaların sağladığı teknik çalışma kodlama sistemi birebir aynıdır. SSL şifreleme sistemi her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği bütün halinde korunur.

Basit bir anlatımla, bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alır. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir.
Şifre çözmesi için bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir.
128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi imkansıza yakındır. Kısaca teknik bilgi verecek olursak eğer, 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için ortalama 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra bu şifrenin çözülmesi için 68 yıl gibi bir zaman harcaması gereklidir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi kesin bir koruma sağlar ve şifreleme sayfaları ve web site güvenlikleri sürekli olarak kendilerini yenilemektedir.

Burada en kritik nokta, kart bilginizi girdiğiniz hangi web sitesi olursa olsun, adresi https ile başlamalıdır. Bir çok tarayıcıda değişiklik gösterse de şifreli sayfa kullanımında internet adresinde genel olarak yeşil kilit simgesi olur ve güvenli şeklinde ek bilgi de sunabilir.

Fidan Ara, 128 / 256 bit şifreleme sistemi ile güvenliğini sağlar ve en yaygın olarak tercih edilen RapidSSL sistemini kullanmaktadır.